Su Problemleri Hakkında

DEĞERLİ PELİCAN HİLL EVLERİ SAKİNLERİMİZ

Yaz aylarına doğru ilerlerken geçen yıl yaşadığımız su problemleri ile ilgili olarak bu yıl İSKİ ye yapmış olduğumuz 2. bir su giriş hattı ilavesi onaylanmış sözleşmesi yapılmıştır. Teknik alt yapı işlemleri de yapılarak hazır hale getirilmiştir.

İSKİ hattında gerekli basınç& debi olduğu taktirde herhangi bir sıkıntı olmayacağı düşünülmektedir.

Hepimizin bildiği üzere bu kış kar yağmamış yağmur miktarı da az olmuştur, kuraklık beklenmektedir. Su kullanımının büyük olduğu bahçe sulama sistemi zaman saatlerinin yeterli zaman aralığına ayarlanması su tasarrufu yönünden faydalı olacaktır.

Site sakinlerimizin aşağıda yazılı önlemleri almalarını önemle rica ederiz.

Bütün villalarda bulunan su depoları (mevcut durumdadır) aktif hale getirilmelidir.

Su kesintisi ve basınç düşüklüğüne karşı hidrofor taktırılmalı bahçe ve ev hattına ayrı ayrı vana konularak bağlatılmalıdır. Gerek olmadığı durumlarda vanalar kapatılarak direk saatten (özellikle bahçe sulama kapalı iken kış aylarında)su kullanımı yapılabilir.

Geçen yıl mevcut 95 m3\saat site hidroforumuz  150 m3\saat hidrofor ile değiştirilmiş olsa da, bazı yeni yapılan villalar direk hattan (saatten) bahçe sulama yaptıkları, aşağı yukarı çalışma saatlerinin çok yakın olmasından dolayı basınç/ debi kaybı oluşmaktadır.

2019 yılında hidroforu bulunmayan bazı evlerin içinde su akmadığı gibi birçok defa site yönetimine şikayet gelmiştir. yaz aylarında evlerinde hidrofor bulunmayan sakinlerimizden gelecek şikayetler dikkate alınmayacaktır.

Saygılarımızla.

 

                              

PELİCAN HİLL EVLERİ YÖNETİM KURULU ADINA

MUSTAFA KEMAL BORA