Su Kesintileri

Sitemizde yaşayan villa sayısı geçen yıllara göre 6 -7 kat artmıştır. Bu gün için 400 villaya su dağıtım hizmeti verilmekte ve bu sayı yakın zamanda 500 villayı geçecektir. Yaz aylarında da bahçe sulamalarının hepsi birden aynı saatler civarında çalışmaktadır.
Her bir ev bahçe sulaması için 5 ton/ saat su tüketildiği düşünülse 2.500 ton 1 saatte su tüketimi demektir. Böyle bir durumda su basıncı düşmekte ve ( depolarına Hidrafor tesisatı bağlanmamış olan sakinlerimiz ) su kesinti sorunları yaşamaktadır. Bu sorunun kaynağının site yönetimi olmadığını bildiririz.
Sorunun, bahçe sulamalarını hidrafor’a bağlamandığından ve su depolarının kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Özellikle Ihlamur evleri sakinlerimizin neredeyse tamamı su depolarını kullanmamakta ve Hidrafor bağlatmamış oldukları teknik servisimiz tarafından rapor edilmektedir. Diğer etaplardaki evlerde Hidrafor ve depolar kullanılmakta ve hidrafor kullanılan villalarda sorun yaşanmamaktadır.
Bazı sakinlerimiz suyun çözümünü site yönetiminden debi ( tazzik ) miktarını arttırmamazı beklese de bunu yapmak, ilave ( SU PATLAKLARI VB ) sorunlar getireceği gibi, sorunların çözümümü de sağlamayacaktır.
Siz değerli komşularımızın su sorunu yaşamaması için , Hidraforu hem bahçe sulaması, hemde ev kullanımını sağlayacak şekilde tesisatçılarınıza bağlatmanız teknik ekiplerimiz tarafından tavsiye edilmektedir. Aksi taktirde çimleriniz istenilen şekilde verimli sulanamayacak ve konutunuzda zaman zaman su kesintisine maruz kalacağınızı uyarırız.