Su Fiyatları

01.06.2019 tarihinden bu yana iski tarafından su basıncının 6 bar seviyesinden 1,5 bar seviyesine düşmesinden sonra sürekli İSKİ Büyükçekmece şube müdürlüğü ile yaptığımız yazılı dilekçelere cevap verilmemiş sadece sözlü cevaplar alınabilmiştir. Bölgedeki su sorununu bildiklerinden takviye için 29.06.2019 tarihinde 8 saatlik su kesintisi yapılmış, Bir başka kaynaktan ilave yapmışlar fakat  iski basıncı 0,5 bar daha yükselerek 2 bar seviyesinde olmuştur. İSKİ yetkilileri sözlü olarak yaz ayı süresince su basıncının bu seviyede olacağını, başka bir şey yapamayacaklarını, bu duruma göre yazın idareli olmamız gerektiğini tarafımıza bildirmişlerdir .
Dolaysıyla yaz ayı boyunca İSKİ suyumuzu ihtiyacımız kadar veremeyeceği BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKMAK ZORUNDA OLDUĞUMUZ belli olmuştur. Yönetimimiz sizlerin susuz kalmaması için ortalama su tüketimimiz hesaplandığında günlük 15-20 tanker arası ( belki daha fazla ) dışarıdan su  takviyesi alınmasına karar verilmiştir. Dolayısı ile sadece yaz ayında geçerli olmak üzere aşağıdaki m3 fiyatlarını uygulamak zorunda olduğumuzu bildiririz.
SİTE SU M3 FİYATLARI : 
Yönetimimiz şu ana kadar sizlerin mağdur olmaması adına toplamda ortalama 60 tanker (KDV dahil fiyatları 14.75 TL ve 11,8 TL arasında değişen iki farklı firmadan) su almış bu fiyat farkını sizlere yansıtmamıştır. Bu hesaplamalar ışığında bu günden sonra iski suyu, tanker suları ile birlikte site yönetiminde suyun birim fiyatı 8,30TL/m3 yerine 9,30TL/m3 olarak sizlere yansıması olacaktır. Dilerseniz bahçe sulamanız için sizler evinizin deposuna dışarıdan da tanker ile su alabilirsiniz.
TEDBİREN YEMEKLERDE VE İÇECEKLERİNİZDE SUYU KULLANMAYINIZ !